Maleńkie morderstwa

Każdy z nas od czasu do czasu uwielbia obejrzeć swój ukochany serial. Zwłaszcza gdy produkcja trzyma w napięciu, budując emocje i charakteryzuje się dobrą fabułą. Taki właśnie jest serial turecki Maleńkie morderstwa. Przyjrzyjmy się mu z bliska. 

Maleńkie morderstwa – co to za serial? 

Popularny serial Maleńkie morderstwa jest produkcją turecką, a jego oryginalny tytuł brzmi Ufak Tefek Cinayetler. To serial o charakterze obyczajowo-kryminalnym. W Turcji emitowany był w latach 2017-2018. Premiera serialu miała miejsce 24 października 2017 roku w stacji telewizyjnej Star TV. Produkcja jest już zakończona. 

Maleńkie morderstwa - twórcy 

Podczas tworzenia serialu Maleńkie morderstwa inspiracją dla twórców były dwa amerykańskie hity: Słodkie kłamstewka oraz Gotowe na wszystko. Reżyserem jest Ali Bilgin oraz Deniz Yorulmazer. Za scenariusz odpowiedzialny jest Meriç Acemi. Zdjęcia do serialu wykonał Yalcin Avci. Muzykę stworzył Uğur Ateş oraz Cem Öget. Wytwórnia serialu nosi nazwę Ay Yapim. 

Maleńkie morderstwa - odcinki 

Powstały dwa sezony serialu. Łączna liczba odcinków to 45. Jeden odcinek emitowany na terenie Polski trwa około 45 minut, a na terenie Turcji około 120 minut. 

Maleńkie morderstwa - fabuła 

Cała fabuła dotyczy dziewczyny, która stała się ofiarą głupiego żartu. Dowcip miał miejsce w szkole i został zrobiony przez jej najbliższe koleżanki. Okazuje się, że żart niesie za sobą zupełnie niespodziewane konsekwencje, które ujawniają się po wielu latach. W dorosłym życiu los bohaterek znów się splata, a dawne zatargi doprowadzają do tragedii. W czasie trwania sielankowego, luksusowego życia w Sarmaşik nagle dochodzi do tajemniczej śmierci w trakcie przyjęcia w ogrodzie. 

Maleńkie morderstwa - bohaterowie  

Głównymi bohaterami serialu Maleńkie morderstwa są przyjaciółki ze szkolnych lat - Oya, Serhan, Merve oraz Arzu. Drugoplanowe role odgrywają Mehmet, Pelin, Taylan, Edip i inni. 

Maleńkie morderstwa - obsada 

Oya została zagrana przez Gökçe Bahadır. Serhan odegrała rolę Mert Fırat. W roli Merve wystąpiła Aslıhan Gürbüz. Arzu zagrała Tülin Özen. Oprócz czterech głównych bohaterek na planie serialu mogliśmy zobaczyć także Yıldıray Şahinler jako Mehmeta, Bade İşçil jako Pelin, Ferit Aktuğ jako Taylana, Selim Bayraktar jako Edipa i innych.