Kozetka

Seriale paradokumentalne stają się coraz bardziej popularne i z serialem Kozetka nie jest inaczej. Jest to program dla spragnionych rozrywki oraz wątków, które dla każdego mogą wydać się znajome. 

Kozetka - co to za serial? 

Kozetka to polski serial, który powstał w 2020 roku. To serial z gatunku docusoap, czyli telenoweli paradokumentalnej. To nagrany we Wrocławiu serial dla osób, które pragną śledzić losy bohaterów odwiedzających gabinet psychologiczny i rozwiązujących w nim swoje codzienne problemy. 

Kozetka – twórcy 

Reżyserem serialu jest Monika Suder, która jest jednocześnie znaną dziennikarką posiadającą wieloletnie doświadczenie w tej profesji, która miała okazje współpracować z topowymi stacjami oraz trenerką wystąpień publicznych, a także scenarzystką. Za reżyserie i scenariusz odpowiedzialny jest również Tomasz Kutera. Samym producentem serialu jest Kto Movie posiadające doświadczenie, biorąc udział w tworzeniu m.in. Zameldowanych, czyli sitcomu, który stanowi pierwszą autorską produkcję poprzedzającą serial Kozetka, Zawodowiec-Amator, a także Urlop Polaka. Samym producentem jest Tomasz Nikiel. 

Kozetka – odcinki 

Obecnie ten serial paradokumentalny liczy sobie 30 odcinków i został wypuszczony 1 sezon. Czas trwania pojedynczego odcinka jest zróżnicowany. Może on trwać od 20 do 40 minut. 

Kozetka – fabuła 

Fabuła paradokumentu rozgrywa się w gabinecie psychologicznym. Miejsce to jest w każdym odcinku odwiedzane przez pacjentów, którzy zwierzają się i rozwiązują przeróżne życiowe problemy. Poruszane są zarówno kwestie życia prywatnego, jak i zawodowego. Pacjenci to osoby z przeróżnych środowisk i zmagają się z podobnymi do wielu osób kłopotami, które są uniwersalne. Z tego względu widzowie mogą z łatwością utożsamić się z bohaterami. 

Kozetka – bohaterowie 

Wśród bohaterów serialu Kozetka można wyróżnić zarówno charakternych psychologów, jak i różnorodnych bohaterów, wśród których można wymienić m.in. zmagającą się z problemami zawodowymi związanymi z projektem filmowym 22-letnią Kamilę, zdradzanego 55-letniego Krystiana, 37-letniego seksoholika Mateusza, czy studentkę grafiki Kamilę muszącą przystosować się do nowych warunków życia. 

Kozetka – obsada 

Justyna Woźniak wciela się w rolę psycholożki Izy. Z kolei Michał Białecki występuje w roli terapeuty. W swojej karierze miał on okazje wystąpić w wielu serialach, być reżyserem teatralnym, a także producentem. Z kolei postaci pacjentów są odgrywane przez Tomasza Kuszewicza, Tomasza Kuterę, Denisa Białkowskiego oraz Margaret Ślizowską.