Jak poznałem waszą matkę

Jak poznałem waszą matkę to amerykański serial komediowy składający się z 9 sezonów. O czym opowiada? Kim są jego twórcy? Kto zagrał w nim główne role?  

Jak poznałem waszą matkę – co to za serial? 

Jak poznałem waszą matkę to amerykański serial produkowany w latach 2005 2014 przez stację CBS. Premiera serialu miała miejsce 19 września 2005 roku. Ostatni odcinek wyemitowany został natomiast 31 marca 2014 roku. W Polsce serial pojawił się na kanale Fox Comedy. Serial często nazywa się „odwrotną historią miłosną”, ponieważ pojawia się w nim wiele retrospekcji. Opiera się on na wydarzeniach z przeszłości. Zazwyczaj widz najpierw odkrywa, że jakieś zdarzenie miało miejsce, a następnie dowiaduje się, jak do niego doszło. W serialu pojawiają się czasem także opisy tych samych zdarzeń, ale opowiadane z punktu widzenia różnych bohaterów. Niekiedy są też przedstawiane alternatywy dla zaistniałych wydarzeń. 

Jak poznałem waszą matkę – twórcy 

Twórcami serialu są Craig Thomas oraz Carter Bays. Inspiracją do stworzenia serialu była myśl, aby opowiedzieć historię o przyjaciołach twórców, a także przygodach, które przeżyli w Nowym Jorku. Z tego względu postać Teda oparta jest na Baysie, natomiast inspiracją do stworzenia Lily i Marshalla byli Thomas i jego żona.  

Jak poznałem waszą matkę – odcinki 

Serial Jak poznałem waszą matkę ma 9 sezonów. Pierwszy składa się z 22 odcinków, trzeci – z 20, a kolejne 6 sezonów ma już po 24 odcinki.  

Jak poznałem waszą matkę – fabuła 

Serial przedstawia historię Teda Mosby'ego, który opowiada swoim dzieciom, Lyndsy i Davidowi, o tym, jak poznał ich matkę. Jego opowieść zaczyna się wydarzeniami z 2005 roku. Ted jest z zawodu architektem. W serialu pojawiają się także postaci jego przyjaciół, czyli para – Marshall Eriksen oraz Lily Aldrin, kobieciarz Barney Stinson oraz Robin Scherbatsky będąca prezenterką wiadomości. Główna fabuła koncentruje się wokół tych postaci. 

Jak poznałem waszą matkę – obsada i bohaterowie 

Główne role w serialu zagrali: Josh Radnor (jako Ted Mosby), Jason Segel (jako Marshall Eriksen), Cobie Smulders (jako Robin Scherbatsky), Neil Patrick Harris (jako Barney Stinson) oraz Alyson Hannigan (jako Lily Aldrin). W ostatnim sezonie w głównej obsadzie pojawiła się również Cristin Milioti jako tytułowa matka, Tracy McConnell. 

Jak poznałem waszą matkę – nagrody 

Od początku swojej emisji serial przyciągnął wierne grono fanów. Dzięki temu zdobył dużo nominacji i nagród, m.in. statuetki Emmy za najlepszą scenografię w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer (za odcinek pilotażowy) oraz za najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer (za odcinek The Limo). Wiele nominacji i nagród otrzymali również aktorzy, m.in. Neil Patrick Harris w kategorii Ulubiony telewizyjny aktor komediowy.