Inspektor George Gently

Inspektor George Gently to brytyjski serial utrzymujący wysoki poziom kryminałów, ze znakomitą obsadą. Co warto o nim wiedzieć? 

Inspektor George Gently – co to za serial? 

Jest to brytyjski serial produkowany dla BBC One, klasyfikowany jako kryminalny, historyczny, detektywistyczny. Swoją premierę miał 8 kwietnia 2007 r. Ósmy, ostatni sezon serialu był emitowany premierowo w 2017 r. 

Inspektor George Gently – twórcy 

Twórcą i producentem serialu Inspektor George Gently jest pochodzący z Anglii Peter Flannery. Innymi dziełami, z których jest znany, są Nałożnica diabła, a także Our Friends in the North. 

Inspektor George Gently – odcinki 

Inspektor George Gently, znany również jako George Gently, to serial składający się z ośmiu sezonów. Cykl tworzą 90-minutowe odcinki, a każdy z nich skupia się na rozwiązaniu innego problemu. Łącznie powstało 25 epizodów. 

Inspektor George Gently – fabuła 

Serial przenosi widza do lat 60. ubiegłego wieku. Akcja toczy się w Północno-Wschodniej Anglii. Detektyw George Gently jest jednym z najbardziej uczciwych, ambitnych i pracowitych detektywów w Scotland Yard. Wraz z pomocą postaci znanej jako John Bacchus, Gently robi wszystko co w jego mocy, by przywrócić sprawiedliwość i ład na świecie. Nie waha się zrobić porządek z przestępcami, których przypadek, na ich nieszczęście, został przydzielony Gently'emu i Bacchusowi. 

Inspektor George Gently – bohaterowie i obsada 

W główną postać, tj. Inspektora George’a Gently’ego, wciela się Martin Shaw. Jego współpracownikiem, serialowym Johnem Bacchusem, jest Lee Ingleby. Inni aktorzy zaangażowani w ten serial to m.in. Simon Hubbard, Lisa McGrillis, Melanie Clark Pullen i Tony Rohr. 

Inspektor George Gently – nagrody 

Serial otrzymał jedną nagrodę i cztery nominacje.