Hiszpańska księżniczka

Fani twórczości Philippy Gregory odnajdą coś dla siebie w produkcji Hiszpańska księżniczka. Serial spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród brytyjskich i amerykańskich telewidzów, szczególnie chwalony jest za wspaniałe stroje, przenoszące do epoki przełomu XIV i XV w.

Hiszpańska księżniczka - co to za serial?

To amerykańsko-brytyjski mini serial kostiumowy oparty na powieściach Wieczna księżniczka Klątwa Tudorów. Historia w serialu przedstawiona jest poprzez pryzmat losów kobiet stojących za decyzjami angielskich monarchów okresie od 1464 do 1530 r. Osiem odcinków koncentruje się na postaci Katarzyny Aragońskiej.

Hiszpańska księżniczka - twórcy

Producentem serialu jest ceniony Andrea Dewsberry, reżyserią zajęła się m.in. Daina Reid, zaś muzykę skomponowali Samuel Sim i Chris Egan.

Hiszpańska księżniczka - odcinki

Dramat historyczny Hiszpańska Księżniczka składa się z dwóch serii, każda posiada 8 odcinków. Serial stanowi kontynuację mini seriali Biała Księżniczka oraz Biała Królowa. Czas trwania jednego odcinka to 55 minut.

Hiszpańska księżniczka - fabuła

Fabuła filmu oparta została na kanwie życia Katarzyny Aragońskiej, córki władców Hiszpanii - Izabeli i Ferdynanda. Księżniczka wybiera się do Anglii w celu poznania męża Artura. Kobieta zupełnie nie jest przygotowana do tego, co czeka ją na Wyspach Brytyjskich, co więcej - okazuje się, że miłosne listy słał do niej książę Harry, nie zaś Artur. W chwili, gdy Artur umiera, jej misja, mająca na celu zaprowadzenie pokoju pomiędzy Anglią i Hiszpanią, staje pod znakiem zapytania.

Hiszpańska księżniczka - obsada i bohaterowie

Serial ten stanowi gratkę dla wszystkich miłośników dawnych dziejów, gdyż przewija się w nim mnóstwo postaci historycznych. Aktorzy biorący udział w produkcji to:

  • Sai Bennett, jako księżniczka Maria Tudor, (młodszą Marię zagrała Isla Merrick Lawless),
  • Alicia Borrachero w roli królowej Izabeli Kastylijskiej, matki Katarzyny,
  • Andrew Buchan jako Thomas More,
  • Elliott Cowan w roli Henryka VII, króla Anglii,
  • Charlotte Hope jako księżniczka Katarzyna Aragońska, późniejsza królowa Anglii,
  • Georgie Henley jako Małgorzata Tudor.

Największą gwiazdą serialu jest bezsprzecznie Charlotte Hope, znana z takich produkcji jak Gra o tronLes Miserables: NędznicyTeoria wszystkiego oraz Sprzymierzeni.