Ezel

Turecki serial kryminalny, który wciągnie każdego w fascynującą sieć kłamstw i intryg. 

Ezel - co to za serial 

Ezel jest to serial emitowany w latach od 2009 do 2011, gatunkowo zaliczany do dramatu, kryminału oraz thrillera. Jest to serial produkcji tureckiej, który swoją światową premierę miał 28 września 2009 roku. Serial ten jest wybitny jak na tureckie standardy. Można dostrzec w nim ciekawie wyeksponowane dramaty, przestępczość oraz wielkie uczucia. Widać w tym serialu nawiązania i inspiracje do Hrabiego Monte Christo, chociażby w podobnej fabule oraz wątkach. Są w nim także sytuacje, które mogą nam się skojarzyć z filmem Bez twarzy. Można stwierdzić, że serial łączy w sobie to, co w tych dwóch historiach jest najlepsze. Odcinki tego serialu trwają średnio 100 minut (od 90 do 124). Serial posiada dwa sezony. Emitowany oryginalnie na stacji tureckiej Show TV.  

Ezel - twórcy 

Za scenariusz do tego serialu odpowiadają Kerem Deren i Pınar Bulut. Serial został wyreżyserowany przez Uluç Bayraktar. Muzykę do serialu skomponował Toygar Işıklı. Producentem był Kerem Çatay.  

Ezel - odcinki 

Turecki serial Ezel posiada dwa sezony o łącznej liczbie siedemdziesięciu jeden odcinków. Każdy odcinek trwa średnio 100 minut, a mówiąc dokładniej od 90 minut - najkrótszy odcinek, do 124 minut - najdłuższy odcinek. Oryginalnie był emitowany na tureckiej stacji Show TV. Premiera serialu miała miejsce 28 marca 2009 roku, natomiast ostatni odcinek został wyemitowany 20 czerwca 2011 roku.  

Ezel - fabuła 

Fabuła serialu jest z początku osadzona wokół Omera, młodego chłopaka, który przebywa w wojsku. Podczas jego nieobecności, dwójka jego przyjaciół oraz dziewczyna Eysan obmyślają plan. Postanawiają dokonać kradzieży na pewnej firmie, a następnie tak spreparować ślady, aby wskazywały na Omera. Ich plan odnosi skutek, a niczego nieświadomy chłopak ląduje w więzieniu. Podczas procesu sądowego zaczyna jednak zdawać sobie sprawę z tego, że został wrobiony przez swoich znajomych. Podczas więziennego wyroku poznaje wpływowego członka mafii o imieniu Ramirez, który zaprzyjaźnia się z Omerem, a następnie wznieca pożar, tym samym pozorując jego śmierć. Następnie chłopak zostaje poddany operacji plastycznej, zyskuje nową tożsamość i pragnie zemsty. 

Ezel - obsada i bohaterowie 

W serialu możemy spotkać aktorów, którzy odgrywają poszczególne postacie: 

oraz inni.