Dwóch i pół

Kawaler w średnim wieku z problemem alkoholowym i wyjątkowym powodzeniem wśród kobiet oraz świeżo upieczony rozwodnik o usposobieniu pantoflarza i jego syn z ogromnym apetytem i niskim poziomem higieny. To właśnie tytułowe części składowe serialowej kombinacji Dwóch i pół. Co może wyniknąć z takiego połączenia? Okazuje się, że cała masa kłopotów i sarkastycznego poczucia humoru.

Dwóch i pół - fabuła

Charlie Harper to kompozytor będący właścicielem dużego domu na plaży w&nbspMalibu. Charlie nie kryje swojej miłości do płci przeciwnej i&nbspsporych ilości alkoholu, co bywa źródłem wielu groteskowych sytuacji i&nbspluk w&nbsppamięci bohatera. Jego życie zmienia się w&nbspmomencie, w&nbspktórym do jego domu wprowadza się brat Alan, będący świeżo po rozwodzie z&nbspegoistyczną małżonką, która z&nbspchęcią wydusi ostatni grosz z&nbspkieszeni byłego już męża. Alan Harper pojawia się w&nbspdomu Charliego wraz z&nbspsynem, który nie pała miłością do czynności higienicznych, za to najchętniej zamieszkałby w&nbsppobliżu pokaźnej lodówki. Pikanterii całej sytuacji dodaje ekscentryczna i&nbspmocno egoistyczna matka Charliego i&nbspAlana -&nbspEvelyn Harper oraz zakochana bez pamięci w&nbspCharliem jego sąsiadka Rose, której postępowanie zakrawa o&nbspstalking. 

Dwóch i pół - odcinki

Serial Dwóch i&nbsppół liczy dwanaście sezonów. Sezon pierwszy został wyemitowany w&nbsp2003 roku, a&nbsppremiera ostatniego sezonu miała miejsce w&nbsproku 2014. W&nbspdziewiątym sezonie zmienia się obsada, gdyż Charlie Sheen zrezygnował z&nbspdalszego uczestnictwa w&nbspserialu, a&nbspjego miejsce zajął Ashton Kutcher, wcielając się w&nbspinną, aczkolwiek również główną postać.

Dwóch i pół - twórcy

Twórcami amerykańskiego sitcomu Dwóch i&nbsppół są Chuck Lorre i&nbspLee Aronsohn. Zarówno pierwszy, jak i&nbspdrugi twórca mają na swoim koncie wiele popularnych seriali, które osiągnęły spory sukces w&nbspStanach Zjednoczonych i&nbspnie tylko. Lorre i&nbspAronsohn pracowali razem również nad scenariuszem serialu Teoria wielkiego podrywu, który stał się światowym hitem w&nbspdziedzinie seriali komediowych i&nbspprzyniósł ogromne zarobki ekipie.

Dwóch i pół - obsada

 

 

Dwóch i pół - nagrody

Serial Dwóch i&nbsppół zdobył wiele nagród, takich jak na przykład People's Choice Award w&nbspkategorii Ulubiony nowy serial komediowy (2004) oraz Ulubiony serial komediowy (2007, 2008, 2009). Serial otrzymał też wiele nominacji do nagród Emmy oraz Amerykańskiej Gildii. 

Dwóch i pół - gdzie obejrzeć?

Serial emitowany jest obecnie przez kanał telewizyjny Comedy Central oraz Paramount Channel. Zawsze, gdy jest emitowany w telewizji, serial można obejrzeć na żywo na platformie streamingowej WP Pilot.