Diabli nadali

Diabli nadali, w oryginale The King of Queens, to amerykański serial komediowy, którego fabuła opiera się na codziennym życiu i przygodach młodego małżeństwa - Carrie i Douga Heffernanów, którzy mieszkają razem z ojcem Carrie, Arthurem Spoonerem.

Diabli nadali – co to za serial

Sitcom opowiada o Dougu Stevenie Heffernanie, zarabiającym na życie jako kurier w firmie IPS, i jego żonie Carrie, będącej sekretarką w kancelarii prawnej. W piwnicy ich domu zamieszkał ojciec Carrie - Arthur, po tym, jak spalił swój dom. Serial przedstawia codzienne perypetie pary, jak również relacje głównych bohaterów m.in. z przyjaciółmi Douga - Spencem i Deaconem oraz kuzynem Douga - Dannym.

Diabli nadali – twórcy

Autorami serialu są Michael J Weithorn i David Litt, który był także głównym producentem.

Diabli nadali – odcinki

Serial Diabli nadali emitowany był od września 1998 roku do maja 2007 roku. Liczy 207 odcinków w dziewięciu sezonach. Seria oryginalnie była emitowana przez CBS.

Diabli nadali – fabuła

Motywem przewodnim każdego odcinka jest narzekanie Arthura, jego specyficzny sposób bycia, żarty i docinki kierowane do Douga z powodu jego nadwagi oraz problemów małżeńskich. Seria bogata jest w codzienne perypetie bohaterów, którzy napotykają na różnie trudności i nieporozumienia w życiu prywatnym oraz zawodowym. Humorystyczne przedstawienie rodzinnych niesnasek, sposobów spędzania wolnego czasu, problemów w relacjach i szalonych pomysłów Arthura to esencja tego sitcomu. 

Diabli nadali - bohaterowie

Główni bohaterowie cechują się wyrazistością, a widz praktycznie od razu jest w stanie odczuć specyficzne relacje, które pomiędzy nimi są. 

 

Diabli nadali - obsada

W rolach głównych wystąpili:

Diabli nadali - nagrody

W 2006 roku Kevin James otrzymał nominację do Primetime Emmy Award za rolę Douga Haffernana. Serial zdobył również BMI Awards w kategorii TV Music w latach 2001, 2002, 2003 oraz w 2004.

Diabli nadali - gdzie oglądać

Serial Diabli nadali zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.