Czas wikingów

Czas wikingów to nowy program emitowany przez telewizję National Geographic HD o historycznym rysie. Ten wyjątkowy serial, opowiada o fascynujących historiach morskich rozbójników z Północy. W programie przedstawiane są dzieje wikingów od czasu ich niezwykłej i bezprecedensowej ekspansji, aż po upadek potężnego i legendarnego imperium. Ta produkcja to nie tylko wykreowana na ekranie fikcja, ale program opracowany na wielu badaniach archeologicznych, dogłębnych analizach starych kronik sprzed lat oraz wypowiedziach ekspertów i naukowców, specjalizujących się w zgłębianiu historii tego owianego sławą plemienia. 

Czas wikingów - kto jest narratorem? 

W serialu Czas wikingów, to właśnie specjaliści prowadzą widza przez ścieżkę historii, odsłaniają zarówno chwalebne dokonania wikingów, jak i ich barbarzyństwo i okrucieństwo. Pomagają dostrzec, jak wikingowie wpłynęli na rozwój handlu i losy świata, który dzisiaj znamy. Historia pokazana na ekranie pozwala widzom im towarzyszyć w trakcie wypraw na Wyspy, na Grenlandię i do Ameryki Północnej. 

Czas wikingów - o czym jest ten program?   

Serial nie ogranicza się wyłącznie do pokazywania scen walk, podbojów i dokonań militarnych. W programie Czas wikingów można znaleźć wiele ciekawostek na temat prywatnego życia wikingów, ich obyczajów, zwyczajów, a także wierzeń. Program w merytoryczny sposób pokazuje życie wikingów takim, jakie było, zestawia ze sobą chwile codzienności z odświętnymi okazjami i chwalebnymi dokonaniami w bitwach. 

Czas wikingów - o czym opowiadają odcinki? 

Czas wikingów liczy sześć odcinków serialu, a w każdym z nich przybliżane są inne, przełomowe wydarzenia w historii tych legendarnych wojowników. Pozwalają zrewidować, które z opowieści na temat wikingów są prawdą, a które fikcją powstałą w umysłach pełnych uprzedzeń i stereotypów. Każdy odcinek to około godzinna przygoda i szansa na wejście w miniony wiek, pełen pięknych krajobrazów i ciekawostek.