Co ludzie powiedzą

Co ludzie powiedzą (Keeping Up Appearances) to produkowany w Wielkiej Brytanii w latach 1990-1993 (a następnie jeszcze w 1995 roku) serial komediowy. Opowiada on o Hiacyncie Bucket, która nieudolnie próbuje udawać osobę znacznie zamożniejszą niż jest w rzeczywistości. Akcja serialu koncentruje się na obsesji głównej bohaterki na punkcie savoir-vivre'u, unikania skandali oraz dążenia do ideału.

Co ludzie powiedzą - twórcy

Serial został wyprodukowany przez reżysera i&nbspproducenta filmowego Harolda Edwarda Snoada, odpowiedzialnego za wiele brytyjskich seriali. Scenariusz napisany przez Roy'a Clarke, odznaczonego Orderem Imperium Brytyjskiego. Co ludzie powiedzą był serialem stworzonym dla brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC One.

Co ludzie powiedzą - bohaterowie

 

 

Co ludzie powiedzą – obsada

 

 

Co ludzie powiedzą - fabuła

Snobistyczna Hiacynta Bucket ma problemy nawet z&nbspwłasnym nazwiskiem. Zawsze przedstawia się jako Bouquet (z francuskiego „bukiet”), gdy większość bohaterów uparcie trzyma się prawdziwego nazwiska Bucket (z ang. wiadro). Pochodzi z&nbspubogiej klasy robotniczej, ale większość czasu spędza na chodzeniu po wielkich pałacach by spróbować zaznajomić się z&nbspich właścicielami. Nagminnie przechwala się swoim rzekomym majątkiem i&nbspbogactwem, szczególnie podczas kolacji przy świecach i&nbspporcelanie "z ręcznie malowanymi barwinkami". Hiacynta wstydzi się swoich sióstr, zarówno leniwej i&nbspniechlujnej Daisy, jak i&nbspzmieniającej mężczyzn jak rękawiczki Róży. Jedynie Violet nie powoduje u&nbspniej wstydu z&nbspuwagi na jej bogactwo. Hiacynta Bucket chwali się w&nbsptrakcie rozmowy gdy dzwoni „[…] jej siostra Violetta, która ma mercedesa, basen, saunę i&nbspstajnię dla kucyka”. Jednak Violet w&nbspmieście nie jest osobą szczególnie cenioną z&nbspuwagi na transseksualnego męża który często ubiera jej stroje. Rodzinę podtrzymuję ojciec sióstr, który ma problemy z&nbsppamięcią i&nbspregularnie miewa omamy o&nbspII Wojnie Światowej i&nbspkobietach chcących zaprowadzić go na ślubny ołtarz. Sąsiedzi głównej bohaterki są podporządkowani Hiacyncie, która zmusza ich do kolacji przy świecach oraz spotkań przy kawie o&nbspokreślonej godzinie.

Co ludzie powiedzą – gdzie oglądać?

Serial komediowy o przygodach Hiacynty Bucket można zobaczyć na ZOOM TV HD, gdzie jest nadawany od 7 kwietnia 2019 roku. Zawsze, gdy jest emitowany w telewizji, serial można obejrzeć na żywo na platformie streamingowej WP Pilot.