Braterska rozgrywka

Braterska rozgrywka (w oryginale: İçerde) to serial akcji produkcji tureckiej, pierwotnie emitowany w latach 2016-2017. 

Braterska rozgrywka - co to za serial 

Braterska rozgrywka jest wyprodukowanym przez turecką wytwórnię filmową Ay Yapım serialem akcji, z motywami policyjnymi. Wytwórnia ta jest odpowiedzialna również za takie produkcje jak, na przykład serial młodzieżowy Love 101, czy nagrodzony serial Wieczna Miłość. Premierę miał on 19 września 2019 roku na antenie Show TV. Zarówno ze strony krytyków, jak i widzów spotkał się z pozytywnymi opiniami. 

Braterska rozgrywka - twórcy 

Za scenariusz odpowiedzialni byli Ertan Kurtalan, Toprak Karaoğlu oraz Volkan Sümbül, który jednak nie brał udziału w tworzeniu scenariusza do wszystkich odcinków. W całości został wyreżyserowany przez doświadczonego w podobnych produkcjach, Uluça Bayraktara, którego nazwisko można kojarzyć, między innymi, z serialu Ezel. Czterokrotnie nagrodzoną muzykę skomponował uznany Toygar Işıklı. 

Braterska rozgrywka - odcinki 

Jednosezonowy serial został podzielony na 39 odcinków, z których każdy trwa po dwie godziny. Odcinki oryginalnie były emitowane co tydzień. 

Braterska rozgrywka – fabuła 

Serial opowiada skomplikowaną historię dwóch, nieświadomych swojego pokrewieństwa, braci, których los zmusił do walczenia przeciwko sobie. Umut - pierwszy z braci - jako małe dziecko zostaje porwany przez mafiosa, imieniem Celal, dla którego pracował jego aresztowany ojciec, który po jakimś czasie umiera w więzieniu. Drugi z braci, Sarp i ich matka nie są świadomi, co tak naprawdę stało się z Umutem i są przekonani, że nie żyje. Lata później Sarp, jako policjant „pod przykrywką”, dostaje misje infiltracji grupy przestępczej Celala. Jego późniejszy los doprowadza go do konfrontacji z bratem, co doprowadza do wielu komplikacji. 

Braterska rozgrywka - bohaterowie 

Sarp Yılmaz jest policjantem pracującym „pod przykrywką”, którego nawet po latach dręczą myśli i wyrzuty sumienia odnośnie zaginięcia i rzekomej śmierci jego brata. Umut Yılmaz to prawdziwe imię Merta Karadağ Dumana, który, porwany jako nieświadome dziecko, wychowuje się pod srogim okiem szefa mafii - jego przybranego ojca Celala Dumana. Celal ma jeszcze jedno niebiologiczne dziecko - córkę Melek. Jest ona w przyjaznej relacji z Mertem, co komplikuje życie Sarpowi, który zaczyna ubiegać się o jej względy. 

Braterska rozgrywka - obsada

Rodzeństwo Sarpa i Umuta grają kolejno: Çağatay Ulusoy i Aras Bulut İynemli. W ich matkę wcieliła się Nihal Koldaş. Rolę Celala Dumana gra Çetin Tekindor, a postać jego adoptowanej córki odgrywa Bensu Soral. 

Braterska rozgrywka - nagrody 

Serial dostał cztery nagrody za najlepszą muzykę w różnych konkursach oraz dwie nominacje za najlepszą reżyserię w konkursach Pantene Golden Butterfly Awards, oraz Turkey Youth Awards.