Bajer z Bel-Air

Bajer z Bel-Air to amerykański serial telewizyjny, którego nazwa oryginalna brzmi The Fresh Prince of Bel-Air. Serial przedstawia sceny z życia nastolatka, który zostaje wysłany do rodziny w Bel-Air. Dochodzi w nim do wielu sytuacji, które bawią widzów i pozwalają na relaks po całym dniu pracy. Przyjrzyjmy się temu serialowi. 

Bajer z Bel-Air – co to za serial? 

Ten amerykański serial był emitowany na kanale NBC w latach 19901996. Data premiery to 10 września 1990 – w tym dniu wyemitowano go po raz pierwszy. Bajer z Bel-Air przedstawia życie nastolatka Willa Smitha z Filadelfii. Zostaje on wysłany do rodziny w Bel-Air, gdzie adaptuje się do nowej sytuacji. Styl życia nastolatka sprawia, że dochodzi do kłótni i nieporozumień z rodziną. To z kolei wywołuje wiele nieprzewidzianych i zabawnych sytuacji. Bajer z Bel-Air rozpoczyna się, gdy bohater wyjeżdża z Filadelfii do Bel-Air. Ciekawostką jest, że w odcinku drugim wujek Phil mówi o tym, że Will ma 17 lat. Z kolei w późniejszym epizodzie sam Will wskazuje, że opuścił swoje miasto, gdy ukończył 14 lat. 

Bajer z Bel-Air – twórcy 

Serial został stworzony przez Andy'ego Borowitza i Susan Borowitz. Producentami z kolei byli: Quincy Jones, Werner Walian oraz Benny Medina. 

Bajer z Bel-Air – odcinki 

Producenci stworzyli 6 sezonów składających się łącznie ze 148 odcinków, w których obserwujemy zmagania nastolatka w nowym świecie. Każdy z nich trwa około 22 minut. Poszczególne sezony mają od 24 do 26 odcinków. 

Bajer z Bel-Air – fabuła 

Sprytny nastolatek był wychowywany i urodzony w biedzie, na ulicach zachodniej Filadelfii. Po tym, jak Will wdał się w bójkę z czterema osiłkami, jego matka wysyła go do swojej siostry. Tym sposobem trafia do rodziny Banksów, która mieszka w bogatej dzielnicy Los Angeles. Od tej pory życie rodziny całkowicie się zmienia. Wkracza do niego Will, który ma mnóstwo niepowtarzalnych powiedzonek i pomysłów na żarty. 

Bajer z Bel-Air – obsada i bohaterowie 

Wśród najważniejszych aktorów serialu wyróżnić można następujące nazwiska: 

Bajer z Bel-Air – nagrody i nominacje 

W 1994 roku Will Smith był nominowany do Złotych Globów Hollywoodzkiego Stowarzyszenia prasy Zagranicznej jako najlepszy aktor w serialu komediowym. W 1993 również uzyskał nominację do Złotego Globu w tej samej kategorii. Produkcja jednak nie ma na swoim koncie żadnych nagród.