4 Blocks

Niemiecka produkcja TNT - serial 4 Blocks - to idealny wybór dla fanów kryminałów połączonych z produkcjami obyczajowymi. Fabuła wciąga już od pierwszego odcinka, a wartka akcja nie przestaję zaskakiwać do samego końca.

4 Blocks - co to za serial?

Produkcja 4 Blocks to serial kryminalny, którego bohaterem jest Toni Hamada, szef arabskiego klanu w Berlinie, chcący uciec od swojej przestępczej przeszłości. Produkcja emitowana jest od 2017 roku. Krajem produkcji są Niemcy.

4 Blocks - twórcy

Za produkcję serialu odpowiada Quiring Berg, znany również z pracy nad nagradzanym serialem niemieckim Dark. Reżyserem jest Marvin Kren, a scenariuszem zajęli się Richard Kropf, Bob Konrad oraz Hanno Hackfort. 

4 Blocks - odcinki

Trzy sezony nakręcono pomiędzy 2017 i 2019 rokiem. W serialu można usłyszeć takie języki jak niemiecki, arabski oraz angielski - jest to więc prawdziwa gratka dla fanów oglądania na ekranie multikulturowych środowisk. 

4 Blocks - fabuła

Serial opowiada o Libańczyku Tonim Hamadzie, który od 26 lat zamieszkuje z rodziną w Niemczech. Jest on przywódcą klanu rodzinnego, zajmującego się przestępczością zorganizowaną. Chcąc poświęcić się rodzinie i zapewnić jej bezpieczeństwo, Toni próbuje odciąć się od przestępczego życia. Niestety, niespodziewane zatrzymanie jego szwagra za przewożenie dziewięciu kilogramów kokainy zmusza go do reakcji. Rozpoczyna się walka o przywództwo nad klanem.

4 Blocks - bohaterowie

Poza głównym bohaterem Tonim Hamadą, pojawia się również jego rodzina - żonę Kalila, córkę Serin oraz jego brata Abbasa, z którym toczy spór o władzę nad klanem. W tym samym czasie w życiu bohatera pojawi się również jego przyjaciel z młodości - Vince, który chce mu pomóc w interesach. 

4 Blocks - obsada

  • w głównej roli obsadzony został libański aktor Kida Khodr Ramadan, znany z produkcji takich jak Tożsamość czy Twardziel,
  • w rolę Vince'a wciela się pochodzący z Berlina Frederick Rau.

W obsadze pojawia się także Polka - Karolina Lodyga. Brata głównego bohatera, Abbasa, gra Veysel Gelin, dla którego jest to debiut na ekranie. 

4 Blocks - nagrody

Produkcja została nagrodzona na niemieckim festiwalu filmowym Deutscher Fernsehpreis w trzech kategoriach - za najlepszą reżyserię, najlepszego aktora oraz najlepszy montaż.