Zwierzaki w amoku

Program przyrodniczy Zwierzaki w amoku (ang. Animals Gone Wild) to pozycja odpowiednia dla każdego – od lat siedmiu do stu siedmiu. Przedstawione w nim życie zwierząt wzbudza ogrom emocji – od salw śmiechu po głębokie poruszenie. Drzwi do tajemnego świata zwierząt stoją otworem przed każdym, kto zdecyduje się przez nie przejść. 

Zwierzaki w amoku – co to za program? 

Zwierzaki w amoku to program przyrodniczy ukazujący zabawne momenty z życia codziennego dzikich zwierząt. Do programu zapraszani są także eksperci omawiający zachowania zwierząt. Wyprodukowany został w USA, w latach 2014 – 2016. Dostępne są 3 sezony programu, zawierające razem dwadzieścia cztery odcinki, każdy trwający od 45 do 50 minut. W Polsce program emitowany jest od 2016 roku. Reżyserem jest Matt Christensen. 

Zwierzaki w amoku – prowadzący 

Lektorem w wersji oryginalnej programu jest Josh Goodman. Ponadto do każdego odcinka zapraszani są eksperci tłumaczący zachowania dzikich zwierząt, objaśniający przyczyny ich porażek i zwycięstw oraz mówiący o tym, jak dzikie zwierzęta zachowują się na terytorium człowieka i dlaczego w ogóle trafiają na nasze podwórza.  

Zwierzaki w amoku – odcinki 

Każdy z odcinków porusza historię pewnej grupy zwierząt, ukazując prowadzone przez nich życie. Emisja skupia się na ukazaniu zabawnego – i momentami niebezpiecznego – zachowania w świecie ludzi. W programie możemy zobaczyć m.in. niepożądanych gości – małe niedźwiadki – kąpiące się w basenie na nieogrodzonym podwórzu. Oprócz tego ukazane są poruszające historie zwierząt w ich naturalnych środowiskach oraz zachowanie w stosunku do człowieka. Poruszane są także tematy pracy ze zwierzętami przy produkcji filmów przyrodniczych. Każdy odcinek trwa od 45 do 50 minut.