Zaginione miasta

Zaginione miasta to amerykańska produkcja przygodowa, która przedstawia losy doświadczonego badacza i obieżyświata. Widzowie mogą dzięki niej przenieść się nawet w najbardziej odległe części globu i podziwiać fascynujące widoki oraz zgłębiać tajemnice, o których dotychczas słuchali w barwnych opowieściach. Zapierające dech w piersiach ujęcia, zwroty akcji, krajobrazy stanowiące dowody na istnienie cywilizacji, które w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły z powierzchni ziemi. To wszystko czyni ten serial godną uwagi rozrywką. 

Zaginione miasta – co to za program? 

Zaginione miasta to serial telewizyjny, który zadebiutował w 2019 roku. Ukazuje wędrówki amerykańskiego badacza i podróżnika, który uzbrojony w profesjonalne sprzęty próbuje odnaleźć ślady dawnych, mitycznych miast owianych licznymi legendami. Mężczyzna stara się wykorzystać nowoczesne technologie, umiejętność nawiązywania relacji z miejscowymi oraz swój dar odkrywcy, by dokonać tego, co dotąd nie udało się innym. Poszukuje odpowiedzi na pytania, które nurtują ludzi od wielu lat. 

Zaginione miasta – prowadzący 

Program prowadzi Albert Lin – amerykański naukowiec, podróżnik i prezenter telewizyjny. Jest absolwentem Uniwersytetu w San Diego. Od wielu lat związany zawodowo z National Geographic, dla którego realizuje liczne produkcje utrzymane w tematyce odkryć podróżniczych. Wyróżnia się zmysłem technicznym, który wykorzystuje podczas swoich wędrówek, oraz charyzmą. 

Zaginione miasta – odcinki 

Produkcja składa się z dwóch sezonów. Pierwszy z nich zawiera sześć odcinków, natomiast drugi – pięć. Ich długość jest bardzo podobna i wynosi około 44 minut. Każdy z odcinków poświęcony jest historii innego miejsca. Albert Lin przemierza różne kontynenty i odwiedza owiane sławą, klimatyczne zakątki. Należą do nich między innymi: Stonehenge, Machu Picchu, czy góry Sierra Nevada.