Wykute w ogniu

Mistrzowie kowalstwa rywalizują w wykuwaniu najróżniejszej broni białej, używanej na przestrzeni wieków. W rywalizacji o główną nagrodę bierze udział czterech mistrzów w swoim fachu, którzy będą musieli wykazać się nie tylko umiejętnością uderzania młotem, ale i wyobraźnią oraz odpowiednią wiedzą.

Program Wykute w ogniu

Wykute w ogniu to rozrywkowy program, w którym czterech uczestników zabawy rywalizuje w trudnej sztuce kowalstwa. Rywalizując o główną nagrodę wynoszącą 10 000 dolarów, będą mierzyć się w konkurencjach polegających na wytwarzaniu specyficznej broni białej, której ludzkość używała na przestrzeni wieków. Zobaczymy wykuwane bagnety, precyzyjne miecze samurajskie czy nawet ogromne topory.

Wykute w ogniu - prowadzący

Prowadzącym serię Wykute w ogniu jest Wil Willis, który służył w armii jako ranger, a także wiele lat był komandosem-ratownikiem. Posiadając praktyczne doświadczenie z rozmaitymi broniami w warunkach bojowych, doskonale wie, że odpowiednio zaprojektowana i wykorzystana broń potrafi zrobić różnicę na polu walki. Jego wyjątkowy punkt widzenia sprawia, że doskonale nadaje się do prowadzenia tego typu programu.

Wykute w ogniu - odcinki

Obecnie powstało już 8 sezonów programu Wykute w ogniu. W debiutanckim sezonie było zaledwie 8 odcinków, ale sukces programu sprawił, że każda kolejna seria miała przynajmniej po kilkanaście odcinków. Widzowie mogli więc zobaczyć już współczesną produkcję setek sztuk broni białej, wykorzystywanej na całym świecie. Także broni historycznej czy używanej przez lokalne plemiona z różnych kontynentów.