Wojenne fabryki

Wojenne fabryki to serial dokumentalny, przedstawiający historię produkcji wojskowej, która miała niebagatelny wpływ na przebieg i wynik II wojny światowej. Jak i gdzie produkowano broń, amunicję, materiały wybuchowe i pojazdy militarne, takie jak czołgi, łodzie podwodne czy samoloty? Jak wielki wpływ miała przewaga technologiczna w tamtych czasach? Które dobrze znane dzisiaj firmy istniały i produkowały w czasach ostatniego globalnego konfliktu? 

Wojenne fabryki - kluczowa produkcja w ciężkich czasach 

Widzowie programu Wojenne fabryki wyruszą w historyczną podróż zachowaną w militarnej tematyce lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Odwiedzą kluczowe zakłady produkujące broń, amunicję, czołgi, samoloty, łodzie podwodne, samochody i inne elementy niezbędne do przetrwania na wojnie. Odwiedzimy Stany Zjednoczone, hitlerowskie Niemcy, Francję, Wielką Brytanią czy Rosję. W programie zaprezentowano, jak bardzo technika produkcji, jej organizacja czy nowe rozwiązania, dawały przewagę nad wrogiem. Serial szczególnie przypadnie do gustu fanom militarystyki historycznej i zaprezentuje wiele ciekawych faktów. 

Prowadzący program Wojenne fabryki 

Prowadzącym program Wojenne fabryki jest John Heffernan, brytyjski aktor filmowy oraz teatralny. Jego wyjątkowy głos będzie towarzyszył widzom przez całą serię, przenosząc widza o kilkadziesiąt lat wstecz. 

Wojenne fabryki - odcinki programu 

Brytyjski program dokumentalny Wojenne fabryki powstał w 2019. Na serial składają się dwie serie po 8 odcinków każda, a pojedynczy odcinek to około 45 minut z wojenną historią Europy i światowych mocarstw. Odcinki potrafią wciągnąć widza na dobre, a dzięki ciekawym zdjęciom i dużej liczbie szczegółów, doskonale prezentują realia tamtych czasów.