Władza i potęga: Przywódcy XX wieku

Władza i potęga: Przywódcy XX wieku to program dokumentalny, który opowiada o wielu bardzo wpływowych postaciach XX wieku. Twórcy tego programu prezentują aż 3 dekady, które są przepełnione wieloma zbrodniczymi działaniami, chaosem i ogromną niepewnością. Dzięki programowi mamy szanse zapoznać się z sylwetkami wpływowych dyktatorów i polityków.  

Władza i potęga: Przywódcy XX wieku - co to za program? 

Program historyczny, który opowiada historię rządów największych światowych przywódców. Niektórzy z nich pomogli zapobiec największym tragediom naszych czasów, inni niestety przyczynili się do ich powstania. Władza i potęga: Przywódcy XX wieku to opowieść o przywódcach, od momentu zakończenia I wojny światowej, do ustanowienia przez Mao Zedonga Chińskiej Republiki Ludowej. Dzięki historiom opisanym w programie można szczegółowo poznać fascynujące historie takich rządzących jak m.in..: Hitler, Stalin, Churchill czy Roosevelt i wielu innych. Tło dla biografii stanowią opisy wydarzeń, które wypełnione są niepokojem, chaosem, innowacyjnymi pomysłami i licznymi pogromami. 

Dzięki programowi widzowie mają szansę zobaczyć, w jaki sposób opisani przywódcy doszli do władzy, a także zrozumieć, jakie to niosło konsekwencje dla poszczególnych krajów i całego świata. Program daje ogólną wiedzę na temat I, II wojny światowej i Wielkiego Kryzysu. 

Program Władza i potęga: Przywódcy XX wieku został wyprodukowany w Australii w 2019 roku przez National Geographic. Twórcą i reżyserem tego programu był Mike Kenneally.  

Władza i potęga: Przywódcy XX wieku - odcinki 

Twórcy programu stworzyli jeden sezon serialu dokumentalnego Władza i potęga: Przywódcy XX wieku. W ramach serii zostało wyprodukowane 6 odcinków. Każdy z odcinków prezentuje różne, łączące się ze sobą światowe wydarzenia.  

Zostały wyprodukowane następujące odcinki: 

Każdy odcinek trwa ok. 50 minut.