Wielka Afryka

Wielka Afryka to serial dokumentalny produkcji Lion Mountain Media. Celem programu jest przedstawienie współczesnej Afryki oraz terenów nienaruszonych działalnością człowieka. Wyprodukowany w 2019 roku serial ukazuje piękne krajobrazy oraz lokalną faunę i florę.

Wielka Afryka - co to za program?

Wielka Afryka skupia się na najważniejszych miejscach na kontynencie, gdzie w porównaniu z wielkimi miastami zmieniło się stosunkowo niewiele. Wielkie pustkowia, pustynie i dzikie przestrzenie ukazywane są tutaj z perspektywy miejscowych zwierząt oraz roślin. Widzowie, niebędący nigdy na Czarnym Lądzie, mogą być zszokowani, jakie piękne tereny ostały się tam do dzisiaj.

Wielka Afryka - prowadzący

W angielskiej wersji narratorem serialu jest Peter Terry, znany z częstych występów w dokumentach przyrodniczych. Na swoim koncie ma takie produkcje jak Wielkie Rzeki w Afryce czy Śmiertelni Łowcy, które również były powiązane z tematyką afrykańską.

Wielka Afryka - odcinki

W ostatnim kwartale 2021 roku dostępny jest jeden sezon serialu, na który składa się 5 odcinków. W każdym odcinku twórcy z Republiki Południowej Afryki starali się przedstawić zupełnie inną część kontynentu. Jedną z ciekawszych części jest część trzecia, gdzie widzowie mogą zobaczyć życie na największej delcie śródlądowej świata, czyli Okawango.