Tajemnice zaginionej Arki

Artefakty zawsze były bardzo interesującym tematem dla poszukiwaczy, historyków i osób interesujących się tymi tematami. Zaginięcie jednego z najważniejszych z nich (tytułowej Arki Przymierza) jest tematem przewodnim serialu dokumentalnego "Tajemnice zaginionej Arki". Program jest gratką dla osób pasjonujących się starożytnością, legionami, Rzymem czy Zakonem Templariuszy.

Tajemnice zaginionej Arki - co to za program?

"Tajemnice zaginionej Arki" to historyczny program telewizyjny, poświęcony jednemu z najsłynniejszych, biblijnych artefaktów: Arce Przymierza. Został wyemitowany w 2021 roku na terenie Wielkiej Brytanii i składa się z 6 osobnych epizodów, z których każdy trwa od 40 do maksymalnie 60 minut. Reżyserem programu jest Charlie Clayton.

Tajemnice zaginionej Arki - odcinki

W sumie powstało 6 odcinków programu. Długość każdego z nich wynosi nieco ponad czterdzieści minut. Każdy z nich opowiada o konkretnym okresie historycznym, ówczesnych grupach (społecznych, politycznych czy militarnych) oraz przypuszczeniach na temat tego, co w danym czasie działo się z tytułową Arką Przymierza.

W pierwszym odcinku cofamy się aż do starożytnego Rzymu, aby poznać realia ówczesnego życia legionistów. Drugi odcinek przenosi nas natomiast do osłoniętych przed światem podziemi w Jerozolimie.

Kolejne odcinki znowu pokazują nam, jak zapiski i notatki opisywały wciąż narastające przypuszczenia odnośnie do dziejów artefaktu. Możemy przyjrzeć się z bliska zakonowi Templariuszy czy niezbadanym równinom w Afryce. Wśród mitów i legend twórcy starają się określić, które z podań na temat Arki Przymierza mogą być prawdziwe.