Tajemnice ludzkości

Tajemnice ludzkości to serial wyprodukowany w 2013 roku. Ten serial dokumentalny przedstawia kamienie milowe w rozwoju cywilizacji, skoki technologiczne, które ukształtowały znaną nam rzeczywistość. Opowiada o potrzebach i żądzach zmieniających świat – o tym, jak głód czy chęć zyskania luksusu popchnęły rozwój cywilizacji. 

Tajemnice ludzkości – co to za serial? 

Tajemnice ludzkości to serial dokumentalny powstały w 2013 roku. Został stworzony przez Mankind Decoded. To amerykańska produkcja, opowiadająca o zdarzeniach, które zapoczątkowały rozwój cywilizacji – powstawanie metalu, udamawianie zwierząt czy odkrywanie szlaków handlowych. Dokument nakreśla także działanie sił natury na zamieszkałą przez ludzi Ziemię.  

Tajemnice ludzkości – twórcy 

Twórcami tego serialu dokumentalnego są: Ben Goold, Nick Green, Jane Root oraz Tim Conrad. 

Tajemnice ludzkości – odcinki 

Produkcja składa się z jednego sezonu zawierającego 12 odcinków. Każdy z nich skupia się na innym aspekcie, który pozwolił ludzkości na rozwój i wzrastanie w siłę. 

Tajemnice ludzkości – fabuła 

Fabuła serialu ma za zadanie nakreślić odbiorcy zdarzenia, które doprowadziły do znacznych zmian w cywilizacji ludzkiej. Ukazuje zarówno czynniki prowadzące do poprawy jakości życia, jak na przykład rozwój rolnictwa, powstawanie maszyn czy betonu, oraz te, które wpłynęły negatywnie: wojny, używanie ognia do niszczenia cudzych pól lub powstawanie pandemii. Tajemnice ludzkości w przystępny sposób przekrojowo tłumaczą skutki różnych zjawisk oraz ich dalsze następstwa. Dokument niejako tworzy linię ewolucyjną dla danego zdarzenia – na przykład ukazując, jak wynalezienie ognia pozwoliło na uczynienie z człowieka gatunku, który ma największą przewagę na planecie, a następnie przerodziło się w narzędzie wojen oraz pozyskanie ropy naftowej. Przedstawione w produkcji zdarzenia znacznie zmieniły przebieg rozwoju ludzkości. 

Tajemnice ludzkości – obsada 

W obsadzie znajduje się Eric Meyers, który pełni rolę narratora opowiadającego historię przedstawioną w serialu.