Smak w genach

Smak w genach to serial, który pozwala połączyć osiągnięcia naukowe z osiągnięciami w kuchni. Jego uczestnicy odkrywają dalekie historie swojego pochodzenia i na podstawie uzyskanej wiedzy tworzą fascynujące potrawy.

Smak w genach - co to za program?

Smak w genach, to serial dokumentalny emitowany na antenie Nat Geo People od 2018 roku.

Smak w genach - fabuła

Smak w genach to serial, w którym uczestnicy poddawani są analizie DNA i na jej podstawie odkrywają fakty dotyczące swojego pochodzenia. To dla nich wyjątkowe wydarzenie. Nowoczesne badania pozwalają im dowiedzieć się zaskakujących elementów własnej historii. Zwieńczeniem odkryć jest stworzenie wyjątkowego dania nawiązującego do jadłospisu społeczności, z których bohaterowie serii się wywodzą.

Smak w genach - prowadzący

Gospodarzem programu jest Tyrone Edwards - kanadyjski prezenter telewizyjny. Uczestnicy to ludzie pochodzący z różnych części świata, a także członkowie ich rodzin, którzy mają możliwość degustacji potraw przygotowanych przez ich najbliższych. Do programu zgłosiła się m.in. Tary Broadbent, która jako dziecko została adoptowana i nie miała żadnej wiedzy o swojej przeszłości. Analiza DNA pozwoliła jej odkryć część swojej historii.

Smak w genach - odcinki

W ostatnim kwartale 2021 roku dostępnych jest 16 odcinków pierwszego sezonu. Każdy epizod dotyczy innego bohatera i jest przeznaczony tylko jemu. Odcinki trwają 30 minut.