Najgroźniejsi kierowcy świata

Najgroźniejsi kierowcy świata to serial dokumentalny, który powinien obejrzeć każdy fan czterech kółek. Kolejne odcinki prezentują widzom najbardziej niebezpieczne, szokujące, szalone, a czasami także zabawne sytuacje drogowe zarejestrowane przez kamery samochodowe. Materiały te do programu nadsyłają kierowcy z całego świata. Filmiki te zostają następnie obszernie omówione przez specjalistów oraz skonfrontowane z relacjami świadków, policji, a także samych uczestników pokazywanych na ekranie niewiarygodnych sytuacji, które jednak - jak się okazuje - mogą spotkać kierowców na drodze! 

Najgroźniejsi kierowcy świata - podstawowe informacje 

Najgroźniejsi kierowcy świata to program stworzony przez brytyjski kanał telewizyjny BBC One. Serial zadebiutował na macierzystej antenie w 2016 r. Od tego czasu nakręcono dwa sezony; każdy z nich liczył po 13 30-minutowych odcinków. 

Jak na razie nie ma żadnych informacji o tym, czy możemy spodziewać się produkcji trzeciego sezonu Najgroźniejszych kierowców świata. 

Reżyserką wszystkich odcinków programu była Emma Stamp a prowadzącym - Quentin Wilson. Poza nim w każdym odcinku brali udział zaproszeni przez niego goście i eksperci, zmieniający się z epizodu na epizod. 

Najgroźniejsi kierowcy świata - nagrody, wyróżnienia 

Program nie zdobył żadnych nagród czy wyróżnień. Cieszył się jednak sympatią wielu widzów na całym świecie - czego dowodem może być zakup formatu przez telewizje wielu krajów świata, w tym polskie.