Miejsce zbrodni: starożytność

Miejsce zbrodni: Starożytność to pięcioodcinkowy serial dokumentalny, który został wyprodukowany przez niemiecką stację telewizyjną ZDF w 2019 roku. Produkcja należy do serii programów historyczno-kryminalnych, w których naukowcy z różnych dziedzin starają się rozwiązać najbardziej tajemnicze morderstwa w historii świata oraz poznać ich szczegółowy przebieg.

Miejsce zbrodni: Starożytność – co to za program?

Program Miejsce zbrodni: Starożytność w reżyserii Stephana Arapovicia i Thomasa Langelageprzybliża widzom szczegóły najciekawszych zbrodni starożytności. W procesie odkrywania przeszłości na nowo, twórcy korzystają z pomocy techników, historyków i kryminologów dysponujących najnowszym sprzętem badawczym. Każdy odcinek przybliża nie tylko profil ofiary, ale też potencjalnego mordercy, skupiając się tym samym na aspektach psychologicznych bohaterów z przeszłości.

Miejsce zbrodni: Starożytność – prowadzący

Każdy z odcinków Miejsca zbrodni: Starożytność jest prowadzony przez Steve’a Zahnera, który z pomocą wykwalifikowanych specjalistów prowadzi śledztwo, dotyczące zabójstwa popełnionego tysiące lat wcześniej.

Miejsce zbrodni: Starożytność – odcinki

Każdy z pięćdziesięciominutowych odcinków programu Miejsce zbrodni: Starożytność skupia się na kilku zbrodniach popełnionych w czasach starożytnych. Widzowie mają okazję zapoznać się między innymi z okolicznościami śmierci słynnego Ötziego, macedońskiego króla Filipa II oraz faraona Ramzesa III. Każde z omawianych morderstw jest związane z tajemnicą dotyczącą sprawców i okoliczności popełnienia zbrodni, co jest jeszcze bardziej utrudnione przez czas, który upłynął od momentu całego zdarzenia. Naukowcy bazują na najnowocześniejszych technikach kryminalistycznych, aby z pozostawionych szczątków i informacji uzyskać dane, które pozwolą rozwiązać najciekawsze sprawy.