Ludzie gór

Program Ludzie gór to opowieść o losach ludzi, żyjących w odległych zakątkach Ameryki Północnej. Bohaterowie dokumentu świadomie wybierają naturę zamiast udogodnień współczesnego świata, a widzowie są zaproszeni, by poznać ich codzienne życie z bliska.

Ludzie gór – co to za program

Ludzie gór, to program przedstawiający współczesnych osadników, którzy zdecydowali się na życie w najdzikszych rejonach górskich Stanów Zjednoczonych. Dzięki nim jesteśmy w stanie poznać, czym tak naprawdę zajmują się oni na co dzień, oraz jak wygląda ich praca. Pokazują oni również, jak przetrwać w tak odludnym terenie. Co ciekawe, ludzie ci starają się łączyć na tyle, jak bardzo potrafią nowoczesność z tradycyjnymi wartościami, oraz ograniczonymi środkami finansowymi.

Ludzie gór - prowadzący

Ludzie gór nie mają stricte określonego prowadzącego - są nimi ludzie, którzy zdecydowali się pokazać swoje codzienne życie wśród dziczy Ameryki Północnej.

Ludzie gór - odcinki

Odcinki przedstawiają codzienne życie osób, które zdecydowały się, na życie w najbardziej odludnych rejonach amerykańskich gór - od najzwyklejszych czynności dnia codziennego, po sposoby na przetrwanie w amerykańskiej dziczy, w tym i w najbardziej srogich zimach. Czas trwania standardowego odcinka to około czterdziestu minut.

Ludzie gór- nagrody

Serial w swojej historii zdobył następujące nagrody:

-ASCAP Film and Television Music Award- za najlepszą muzykę do serialu dokumentalnego

-ASCAP Film and Television Music Award- za jedną z najbardziej popularnych serii w telewizjach kablowych.