Kosmos

Czas i przestrzeń są nieskończone. Ludzkość zbadała niewiele światów. Twórcy programu Kosmos chcą pokazać te ciekawe historie, których widzowie mogą jeszcze nie znać. Każdy odcinek zabiera widzów we fascynującą podróż po wszechświecie, Ziemi lub mikroskopijnym świecie. 

Kosmos – co to za program 

Program Kosmos opowiada właśnie o tytułowym kosmosie. Widzowie mogą poznać nieznane dotąd światy. Wyruszają oni w podróż z badaczami, których odwaga może być porównywana do herosów. Dzięki nim widzowie dowiadują się, co kryje przeszłość i jak wpłynęła ona na świat, który znamy teraz. Ale to nie wszystko! Dowiemy się z niego także wielu ciekawostek na temat różnych organizmów, Ziemi oraz przyszłości. 

Kosmos – prowadzący 

Prowadzącym program jest Neil deGrasse Tyson, który zabiera widzów w podróż po wszechświecie. Wraz z badaczami przedstawia fascynujące historie nie tylko o kosmosie, ale także o naszej planecie i stworzeniach, które ją zamieszkują. 

Kosmos – odcinki 

Twórcy programu pokazują także różne ciekawostki związane z naszą planetą. W pierwszym odcinku pojawia się kwestia mutacji DNA czy rozwoju rolnictwa. Biogeneza, botanika, historia, astronomia, mechanika kwantowa... to tylko niektóre z dziedzin nauki, jakie możemy zobaczyć w programie. W jednym z odcinków twórcy programu snują wizje na temat możliwej przyszłości, gdy Ziemia nie będzie już zdatna do życia dla ludzi. Widzowie mogą zobaczyć także, w jakim świecie być może będą dorastać dzieci, które teraz się rodzą oraz jak może wyglądać nasz świat w 2039 roku. Poruszają oni także problem niszczenia środowiska naturalnego. Z programu możemy także poznać odpowiedź na pytanie: czy kiedykolwiek uda nam się porozumieć z obcą cywilizacją? 

Pierwszy sezon programu Kosmos składa się z 13 odcinków, z których do końca września 2022 roku zostało wyemitowane 4 odcinki. Kolejne epizody pojawiają się raz w tygodniu.