Konspiracje

Oficjalnie przyjęta historia przedstawia wielu osobom oficjalnie przyjęte poglądy na wiele wydarzeń historycznych. Często jednak bywa tak, że pojawiają się głosy sprzeciwu wobec głównonurtowej narracji. "Konspiracje" to dwunastoodcinkowa seria, w której owe głosy sprzeciwu zostają wreszcie wysłuchane. Czy ich idee i poglądy są całkowicie nieprawdopodobne, a teorie, które głoszą, niewarte uwagi? A może to prawdziwa historia przeszłych wydarzeń?

Konspiracje – co to za program?

Konspiracje to seria, w której każdy odcinek traktuje o odrębnym wydarzeniu historycznym, analizując go z odmiennej od głównonurtowej perspektywy. Wiele osób ma odmienne poglądy od tych szeroko i oficjalnie przyjętych. Poglądy te są warte uwagi, rzucają bowiem światło na kwestie, które nie zostały w dostateczny sposób przebadane. Ta seria to gratka dla każdego miłośnika historii, nawet wtedy, kiedy nie zgadza się z teoriami pojawiającymi się w każdym z odcinków.

Konspiracje - odcinki

Seria składa się z dwunastu odcinków, każdy odcinek traktuje o innym wydarzeniu historycznym. Pierwszy odcinek na przykład podnosi kwestie związane z samobójstwem Adolfa Hitlera. Oficjalna narracja głosi, że przywódca Trzeciej Rzeszy popełnił samobójstwo w jednym z berlińskich bunkrów znajdujących się w Berlinie. Czy to prawda? Co stało się z nazistowskim złotem i czy Unia Europejska jest formą dominacji niemieckiej nad innymi krajami Europy? W tym odcinku przedstawiane są teorie alternatywne.

Kolejne odcinki będą dotyczyć między innymi:

• nazistowskimi wpływami w rodzinie królewskiej w Wielkiej Brytanii w trakcie drugiej wojny światowej;

• teorii spiskowych związanych z Hollywood;

• porwań przez UFO;

• lądowania na księżycu;

• morderstw w Watykanie.

To oczywiście nie wszystkie wydarzenia, o których mówi się w serii, warto jednak poświęcić chwilę na przyjrzenie się wydarzeniom historycznym z innej perspektywy.