Gwiazdy lombardu

"Gwiazdy Lombardu" to serial dokumentalny z elementami reality-show. Opowiada o codziennym życiu Ricka Harrisona i jego rodzinie, która prowadzi lombard przy Las Vegas Strip. Lokalizacja rodzinnego interesu prowadzi do wielu zabawnych, ale też konfliktowych sytuacji. Wrażenie robią też przedmioty pod zastaw, które muszą wyceniać członkowie rodziny.

Gwiazdy lombardu - co to za program?

Akcja Gwiazd Lombardu ma miejsce w Las Vegas. Do lombardu Ricka Harrisona trafia wiele nietypowych, ale również wartościowych przedmiotów. Zdesperowani hazardziści sprzedają wszystko, byleby zyskać pieniądze na kolejne wydatki w kasynach. Wycenianie dostarczonych rzeczy nie jest proste, bo sprzedający lubią kłamać, aby podbić cenę. Wśród rzeczy pod zastaw pojawiają się jednak prawdziwe unikaty, takie jak samurajskie miecze czy obrazy samego Picassa. Bohaterowie serialu prowadzą zażarte i żywiołowe dyskusje, które upodabniają program do tych z gatunków reality-show. Celem serialu jest również ukazanie realiów współczesnego Las Vegas oraz lombardów, które mają duże znaczenie w całym kraju.

Gwiazdy lombardu - prowadzący

Ze światem funkcjonowania lombardu widza zapoznają członkowie rodziny Harrisonów. Główną postacią serialu jest Rick, który stara się prowadzić porządek w biznesie. Jest on pilnowany przez swojego ojca Richarda, który często nie zgadza się z synem. Ważną postacią jest też syn Ricka, czyli Corey, który wprowadza do serii dużo humoru.

Gwiazdy lombardu - odcinki

Serial doczekał się 19 sezonów, a jego premiera odbyła się w 2009 roku. Każdy z sezonów składa się zazwyczaj z 25-30 odcinków. Epizody trwają około 30 minut. W pierwszym kwartale 2022 roku mówi się o planach na kolejne sezony, z uwagi na dużą popularność serialu w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie.