Dynamo - więcej niż magia

Dynamo – więcej niż magia to jedna z najpopularniejszych serii z gatunku dokumentalnych ostatnich dziesięcioleci. W latach 20122015 serial cieszył się widownią sięgającą aż 2 milionów widzów. 

Dynamo – więcej niż magia – co to za serial? 

Jest to serial dokumentalny kręcony na żywo składający się z 4 sezonów, co przekłada się na 16 odcinków, w których telewidz śledzi poczynania angielskiego magika Stevena Frayne’a, znanego także jako Dynamo. 

Dynamo – więcej niż magia – twórcy 

Głównymi producentami serialu są Dan Albion, Lucy Ansbro, Debbie Young, Angela Robertson oraz Helen Parker, którzy mogą pochwalić się licznymi nagrodami w świecie kinematografii. Przy produkcji dużą rolę odegrali także Luti Fagbenle i Randeep Sandhu. 

Dynamo – więcej niż magia – odcinki 

Każdy z czterech sezonów składa się z czterech odcinków, których długość wynosi około 45 minut. 

Dynamo – więcej niż magia – gwiazda serialu 

Dynamo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych magików. Podróżuje po świecie w celu dzielenia się z ludźmi swoimi umiejętnościami. Każdego dnia dąży do zaskoczenia nie tylko zwykłych przechodniów, ale także celebrytów. Znany jest przede wszystkim z takich iluzji jak chodzenie po wodzie czy zamienianie śniegu w diamenty. Wszystkie jego osiągnięcia doprowadziły go zapisania go na kartach historii jako magika o niecodziennych zdolnościach, który nie zawodzi swoich odbiorców. 

Dynamo – więcej niż magia – bohaterowie i obsada 

Dynamo – więcej niż magia opiera się na zdarzeniach z prawdziwego życia, w których rolę przewodnią odgrywa magik Dynamo. Jest on znany na całym świecie ze swoich magicznych sztuczek i umiejętności tworzenia widowiskowych show. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Steven Frayne. 

W każdym odcinku Dynamo spotyka nowe osoby, które próbuje zaskoczyć za pomocą przygotowanych dla nich niespodzianek. W serii występuje wiele sław, w tym znani aktorzy i wokaliści XXI wieku. Pojawiają się w niej takie gwiazdy jak Matthew Horne, brytyjski komik i prezenter telewizyjny, czy Jessica Lowndes, kanadyjska aktorka i piosenkarka. W Dynamo – więcej niż magia można zobaczyć również króla Karola III (wówczas księcia), Treya Songza, Tinie Tempah i Rio Ferdinanda. 

Dynamo – więcej niż magia – nagrody i nominacje 

Serial otrzymał trzykrotnie nominacje do prestiżowej nagrody BAFTA. Pierwsza z nich miała miejsce w 2013 roku, a następne w roku 2014 i 2015.