Dolny Śląsk: Zaginione skarby

Czasami zdarza się, że mieszkamy w danym miejscu, a nie znamy jego historii. Warto cały czas badać historię swojego miejsca zamieszkania, ponieważ może kryć przed nami wiele ciekawych wątków. Jednym z tego typu programów jest Dolny Śląsk: Zaginione skarby. Po więcej informacji na jego temat zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. 

Dolny Śląsk: Zaginione skarby - co to za program? 

Program Dolny Śląsk: Zaginione skarby będzie mówić o mitach, które dotyczą Dolnego Śląska. Nie brakuje przecież legend o Złotym pociągu, który ma się ukrywać właśnie na Dolnym Śląsku i jest jednym z przedmiotów wielu sporów o bogactwa ukryte przez III Rzeszę na terenie Polski. Gospodarz w każdym odcinku będzie zabierać nas w miejsca tego pięknego regionu, aby opowiedzieć nam o legendach, ale nie zabraknie również wywiadów z historykami, nowych dowodów, które będą przedstawiać sprawę w innym świetle oraz ciekawych hipotez. 

Dolny Śląsk: Zaginione skarby - odcinki 

Jak na razie zostały wyemitowane 3 odcinki programu Dolny Śląsk: Zaginione skarby. W pierwszym odcinku zostanie przedstawiony wątek Złotego pociągu i w tym celu akcja będzie się rozgrywać we Wrocławiu. Ciekawym wątkiem będzie z kolei Szczelina Jeleniogórska. Czy rzeczywiście są tam pewne bogactwa i ukryte skarby, o których jeszcze nie wiemy?  

Dolny Śląsk: Zaginione skarby - prowadzący 

Prowadzącym program jest Łukasz Kazek, którego możecie kojarzyć z youtubowego kanału History hiking. To polski dziennikarz i popularyzator historii, szczególnie tej jeszcze nie do końca opowiedzianej. Ponadto jest autorem książek i prezenterem telewizyjnym. Idealnie wywiązuje się z roli narratora programu i wprowadza wyjątkowy klimat, który prowadzi widza przez kolejne wątki zaginionych skarbów Dolnego Śląska.