Ciężarówką po bezdrożach Australii

Australijski Outback to jedne z ostatnich dzikich terenów na Ziemi - rozległy, nieokiełznany i wyjątkowo niedostępny teren. Ciężarówką po bezdrożach Australii to program dokumentalny pokazujący pracę kierowców ciężarówek przemierzających takie właśnie australijskie pustkowia. Podczas swojej pracy często muszą mierzyć się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi czy problemami ze swoimi pojazdami.  

Ciężarówką po bezdrożach Australii – co to za program?  

Reżyserem programu jest Chris Blackburn. Program ma na celu przybliżenie specyfiki pracy kierowców na najmniejszym kontynencie - Australii. Pierwszy sezon ukazał się w 2012 roku i miał 5 odcinków. Cieszył się jednak dużą popularnością i szybko postały kolejne sezony. Sezon 2 w 2014 roku, sezon 3 w 2015 roku, sezon 4 w 2016 roku, sezon 5 w 2017 roku, sezon 6 w 2018 roku, sezon 7 w 2019 roku oraz sezon 8 w 2020 roku. Sezony od 2 do 8 miały po 13 odcinków. 

Odcinki serialu trwają średnio 45 minut. 

Ciężarówką po bezdrożach Australii – odcinki  

W odcinkach przedstawione są różne sytuacje, w jakich na co dzień znajdują się kierowcy australijskich tirów. Zmagają się oni z trudnymi warunkami, uciekającym czasem oraz innymi trudnościami napotkanymi po drodze. W odcinkach pokazywany jest przewóz ładunków o standardowych wymiarach oraz tych ponadgabarytowych. Wśród nich znalazło się siano, bydło, kozy, szopa, ogromny transformator, części turbin wiatrowych czy luksusowe jachty. W każdym odcinku doświadczeni kierowcy walczą z przeciwnościami, zapuszczając się w najdziksze rejony Australii. Pokonują setki kilometrów po wyboistych drogach, przekraczając granice swoich możliwości.  

Ciężarówką po bezdrożach Australii – uczestnicy 

W odcinkach przedstawione są historie różnych uczestników, wśród nich są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Niektórzy z nich pojawiają się tylko w wybranych sezonach, inni uczestniczą w dokumencie przed dłuższy czas.