Celnicy

Seriale dokumentalne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością publiczności telewizyjnej. Szczególną ciekawość wzbudzają programy ukazujące codzienną pracę oraz niecodzienne wyzwania, z jakimi mierzą się osoby wykonujące różne zawody - strażacy, pracownicy lotnisk, wycieczkowców, kutrów rybackich itd. Celnicy to produkcja wpisująca się w ten nurt i świetnie oddająca realia życia agentów celnych. 

Celnicy - co to za serial? 

Celnicy to serial dokumentalny, czyli wieloodcinkowy program, ukazujący rzeczywistość ludzi znajdujących się w określonej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Produkcja ta skupia się na dwóch grupach społecznych - agentach celnych i przemytnikach oraz konflikcie, jaki między nimi istnieje. Ciekawe sytuacje oraz autentyczni bohaterowie sprawiają, że serial cieszy się nieustannym zainteresowaniem od roku 2008, kiedy to wyemitowano pierwsze jego odcinki w telewizji RTÉ One. 

Celnicy - odcinki 

Każdy odcinek trwa 30 minut i ukazuje kilka sytuacji, z jakimi musieli zmierzyć się celnicy podczas standardowego dnia pracy. Serial jest nie tylko dobrą rozrywką, ale też pełni rolę edukacyjną, uświadamiając widzom, jak wygląda świat przemytu, na czym polega prawo celne i jakie konsekwencje grożą za jego nieprzestrzeganie. 

Celnicy - fabuła 

Fabuła serialu odwzorowuje porządek pracy urzędu celnego - punktu na granicy między państwami, gdzie kontroluje się przewożone towary. Ich pracownicy często spotykają się z nietypowymi sytuacjami i podejrzanie zachowującymi się ludźmi. Są świadkami przemycania nielegalnych i niebezpiecznych substancji, ujawniają wielomilionowe przestępstwa, zatrzymują członków gangów. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i pomocy psów służbowych są w stanie działać szybko i skutecznie, dostrzegając to, czego nie wychwyci oko laika.