Sztuka ścigania się w deszczu

Amerykański komediodramat, dla wszystkich tych, którzy kochają psy i dreszczyk emocji związany ze sportami ekstremalnymi, jak wyścigi.  

Sztuka ścigania się w deszczu – co to za film? 

Sztuka ścigania się w deszczuto film obyczajowy w konwencji familijnej, który opowiada o przyjaźni kierowcy rajdowego o imieniu Danny, z jego najlepszym kompanem i towarzyszem życiowym, czyli psem o imieniu Enzo. W tym filmie twórcy zdecydowali się na dubbing, aby głos psa podkładał słynny amerykański aktor, Kevin Costner.  

Sztuka ścigania się w deszczu — twórcy 

Twórcami tego filmu jest studio Fox 2000 Pictures, która jest ulokowane w Stanach Zjednoczonych, a reżyserem filmu jest Simon Curtis. Zdjęcia do filmu były kręcone w Vancouver i Toronto w Kanadzie, w Kent w Stanach Zjednoczonych, oraz w Scarperia e San Piero we Włoszech. Okres zdjęć trwał niemal dokładnie trzy miesiące, począwszy od 30 kwietnia, skończywszy 23 lipca 2018 roku.  

Sztuka ścigania się w deszczu - fabuła 

Fabuła filmu opiera się w głównej mierze na przyjacielskiej przyjaźni pomiędzy Dannym i Enzo. Na drugim planie, ukazany jest wątek związany z wyścigami samochodowymi. W późniejszym czasie ukazany jest związek Danny'ego z Eve, która potem zostaje jego żoną, a Enzo zostaje świadkiem na jego ślubie, przynosząc mu powieszone na swojej szyi obrączki. Po ślubie młoda para decyduje się na wyprowadzkę, jednak to nie do końca podoba się jego przyjacielowi na czterech łapach. Niedługo później, jego żona zachodzi w ciążę, przez co akcja filmu powoli nabiera tempa, a sam Enzo z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc coraz bardziej przekonuje się do tego, że w jego domu będzie jedna osoba więcej. Finalnie, gdy dziecko przychodzi już na świat, wszystko się zmienia w życiu głównych bohaterów.  

Pewnego dnia Enzo zauważa, że Eve zaczyna bardzo dziwnie wyglądać, a jej twarz staje się niewyraźna. Po pewnym czasie domownicy opuszczają dom, zostawiając Enzo samego w domu. Pies z wielkim bólem i poczuciem samotności znosi tak długą rozłąkę, jednak po pewnym czasie jego przyjaciele wracają do domu, jednak ich życie nie jest takie same jak przedtem. Pewnego dnia w trakcie porannego joggingu Eve traci przytomność i musi być odwieziona do szpitala. Tam na miejscu dowiaduje się, że ma nieusuwalnego guza, co rujnuje plany na przyszłość całej rodziny. To powoduje, że kontakty ojca z córką stają się bardzo napięte, gdyż nagle to on sam musi poradzić sobie z wszystkimi wyzwaniami dnia codziennego, do których należą opieka nad córką, wyprawienie jej do szkoły, oraz troska nad Enzo, który z każdym kolejnym dniem przeczuwa, że nadchodzi coś bardzo nieprzyjemnego.  

Sztuka ścigania się w deszczu - bohaterowie 

Głównym bohaterem tego filmu jest Danny, którego przez niemal cały film jest nieodzownym przyjacielem i towarzyszem swojego psa Enzo. Mniej więcej w połowie filmu poznajemy jego przyszłą żonę o imieniu Eve, która z początku z dystansem podchodzi do swojego nowego czworonożnego przyjaciela. Po ślubie głównych bohaterów na świat przychodzi Zoe, która jest jedyną córką z tego małżeństwa. W rolach drugoplanowych pojawiają się również rodzice Eve, którzy są sceptyczni co do jej wybranka.     

Sztuka ścigania się w deszczu - obsada 

Głównym bohaterem filmu jest Danny, w którego wciela się doświadczony amerykański aktor Milo Ventimigilia, który zagrał w blisko pięćdziesięciu filmach jak Herosi, Tacy jesteśmy czy Niecne uczynki.  Z kolei w rolę jego żony Eve wciela się Amanda Seyfried, która ma za sobą udział w takich filmach jak Ted 2, Mamma Mia, czy Wciąż ją kocham. Ich dorobek artystyczny to jednak niewiele w porównaniu, do Kevina Costnera, który podkłada głos do psa Enzo. Costner to doświadczony amerykański aktor urodzony w 1955 roku, który wystąpił w kultowym filmie Tańczący z wilkami, który przyniósł mu Oscara i wiele innych prestiżowych nagród filmowych.  

Sztuka ścigania się w deszczu - polskidubbing 

W tym filmie nie było polskiego dubbingu, zamiast tego widzowie mogli usłyszeć głos polskiego lektora, Jarosława Łukomskiego.