Rocky Balboa

Któż z nas nie zna historii o popularnym amerykańskim bokserze włoskiego pochodzenia Rockym Balboa? W 2006 roku miała miejsce światowa premiera 6 części serii, zatytułowanej Rocky Balboa. W Polsce film na wielkim ekranie debiutował 9 marca 2007 roku. 

Rocky Balboa – co to za film? 

Zdjęcia do filmu Rocky Balboa zostały nakręcone w 2005 roku. Produkcja przedstawia dalsze losy emerytowanego już boksera Rock'yego Balboa. Reżyserem, a równocześnie aktorem odgrywającym główną rolę, jest Sylvester Stallone. W tej części sagi przeciwnikiem naszego bohatera jest Mason Dixon. Co ciekawe, w jego rolę wcielił się profesjonalny bokser Antonio Tarver. Rocky Balboa jest filmem sportowym, jak również dramatem. 

Rocky Balboa – twórcy 

Jak już zostało wyżej wspomniane, za scenariusz i reżyserię produkcji odpowiadał Sylvester Stallone. Zdjęcia nakręcił Clark Mathis, a za scenografię odpowiadali Franco-Giacomo Carbone oraz Jesse Rosenthal. Muzykę skomponował Bill Conti. Dział produkcji to Robert Chartoff, Irwin Winkler i Sylvester Stallone. Wytwórnie, które zajmowały się produkcją i dystrybucją, to Metro-Goldwyn-Mayer, Columbia Pictures, a także Revolution Studios. 

Rocky Balboa – fabuła 

Pierwsza scena ukazuje Rock'yego stojącego nad grobem swojej żony Adrian. Akcja filmu toczy się, tak jak w poprzednich częściach, w Filadelfii. Rocky ma około 50 lat, jest byłym dwukrotnym mistrzem świata w boksie. Lata bokserskiej świetności ma już jednak za sobą. Prowadzi własną restaurację, którą nazwał na cześć swojej zmarłej żony “Adrian's”. Żyje wspomnieniami o kobiecie, nie mogąc pogodzić się z jej śmiercią. Wychowuje syna, Rock'yego Juniora, który sprawia duże problemy wychowawcze. Pewnego dnia telewizja ESPN przeprowadza komputerową symulację walki pomiędzy obecnym mistrzem wagi ciężkiej Masonem Dixonem a Rockym. Ku niezadowoleniu Dixona komputer na zwycięzcę wskazuje “Włoskiego ogiera”. Rozwścieczony mistrz nalega, aby kolejną walkę stoczyć właśnie ze starym mistrzem. Rocky mając nadzieję uciec przed demonami przeszłości, zgadza się na walkę. 

Rocky Balboa – bohaterowie 

Głównymi bohaterami kolejnej części filmu o Rockym są: 

Rocky Balboa – obsada 

W filmie zagrali: 

I inni.