Trwa ładowanie...
seriale
11-08-2020 11:27

Miodowe lata Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Miodowe lata to polski serial zaliczany do gatunku sitcomu, którego kręcenie zdjęć miało miejsce z udziałem prawdziwej publiczności. Serial był emitowany przez telewizję Polsat w okresie od 13 października 1998 roku do 20 grudnia 2003 roku, a inspiracją do napisania polskiej wersji scenariusza były amerykańskie komedie The Honeymooners oraz Jackie Gleason Show. Polska publiczność, która uczestniczyła w kręceniu zdjęć do serialu, oglądała spektakl grany na żywo w Teatrze Żydowskim w Warszawie im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie.

Miodowe lataMiodowe lataŹródło: WP Pilot
dv1w6rs
dv1w6rs

Część odcinków Miodowych lat stanowi wierne odzwierciedlenie scenariusza amerykańskiej komedii The Honeymooners, chociaż pozostałe zostały napisane w Polsce tylko na potrzeby sitcomu emitowanego w telewizji Polsat. Serial Miodowe lata był wielokrotnie doceniany podczas Telekamer, a w 2000 i 2001 roku zdobył statuetki „Błękitnego Melonika Charliego” podczas Festiwalu Dobrego Humoru, jaki był organizowany w Gdańsku. Obecność publiczności, która oglądała serial podczas kręcenia można usłyszeć w każdym odcinku, gdyż został zarejestrowany jej śmiech.

Fabuła Miodowych lat skupia się wokół historii przyjaźni dwóch małżeństw mieszkających w Warszawie. Główni bohaterowie to dwaj przyjaciele - Karol Krawczyk (motorniczy grany przez Cezarego Żaka) oraz Tadeusz Norek (pracownik warszawskich kanałów, w którego postać wcielił się Artur Barciś) szukają sposobu na zdobycie pieniędzy i poprawę statusu społecznego. Ich optymizm, infantylność oraz łatwowierność często prowadzą ich do kłopotów, z których muszą wyciągać ich żony – Alina Krawczyk (opanowana i spokojna małżonka motorniczego Karola – postać odgrywana przez 2 aktorki, którymi były Agnieszka Pilaszewska i Katarzyna Żak) oraz Danuta Norek (wybuchowa i ekstrawertyczna żona Tadzika, którą zagrała Dorota Chotecka).

Odcinki Miodowych lat trwają kilkadziesiąt minut i stanowią dobrą dawkę zdrowego humoru oraz uśmiechu. Serial cieszył się dużą popularnością oraz wysoką oglądalnością widzów. Fabuła skupiona wokół życia na warszawskiej Woli to proza życia pokrapiana zabawnymi sytuacjami, w które na wskutek splotu niefortunnych zdarzeń oraz własnej naiwności wplątują się główni bohaterowie – Tadek Norek i Karol Krawczyk. Ich problemy oraz perypetie śmieszą widownie oraz ludzi przed telewizorami. Zabawne teksty z serialu na trwałe weszły do historii. Można przytoczyć tutaj chociażby częste słowa Karola Krawczyka kierowane do żony Aliny pod wpływem zdenerwowania: „Nie karoluj mi teraz!” czy „Maleńka, jesteś wielka” (również Karol do Aliny, przy czym tym razem pod wpływem zachwytu). Znamienny jest także często powtarzany cytat z żony Tadeusza Norka, Danuty i jej popularne „Tadzik, na górę!”, które za każdym razem oznaczało powrót Tadeusza do własnego mieszkania, które było usytuowane właśnie „na górze” kamienicy. Oprócz dwóch małżeństw, wokół których toczy się historia, pojawiają się także inni, poboczni bohaterowie, jak np. mama Aliny, sąsiad Kurski, szef Karola z zajezdni tramwajowej czy doktor Zawisza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dv1w6rs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv1w6rs