W drugim sezonie "Strażaków z sąsiedztwa" nie zabraknie akcji. Pojawią się też nowe jednostki, którym celem nadal pozostaje ratowanie ludzkiego życia. Do ekip z Piaseczna, Ostrowa Wielkopolskiego, Częstochowy i Bielska Białej - znanych widzom z pierwszego sezonu - dołączą strażacy z Krakowa, Jeleniej Góry oraz Katowic.Widzowie poznają nową jednostkę, która działa w Katowicach. Strażacy rozpoczynają służbę od interwencji w sprawie mężczyzny niedającego znaku życia. Muszą siłą wejść do mieszkania. Częstochowska ekipa ma zadanie ugasić pożar tarasu jednego z domów, a bielska - z płonącą w kominie sadzą.